İngiliz paranormal araştırmacı Anthony Mark, daha önce birçok insanın hayatını kaybettiği ıssız ve karanlık bir tünelde karşılaştığı hayaletin sesinin ve görüntüsünün kameraya yansıdığını iddia etti.

Görüntüler, İngiltere’nin Worcestershire bölgesindeki Kidderminster kasabası yakınlarında yer alan ve İkinci Dünya Savaşı ile soğuk savaş yıllarında sığınak olarak kullanılan 5,6 kilometrelik Drakelow tünellerinde çekildi.

antt
Araştırmacı Anthony Mark

Yukarıdaki görüntülerde görüldüğü üzere, elinde radyo frekanslarını tarayan elektronik cihazla ve kamerasıyla gece yalnız başına tünellerde dolaşan 30 yaşındaki Anthony Mark, önce bir “Merhaba” sesini duyuyor. Bunun üzerine Mark, “Orada mahsur mu kaldın?” şeklinde soruyor. Daha sonra bir hayaletin yüzü olduğu iddia edilen şekiller beliriyor. Hayaletin “Senin tarafından” dediği duyuluyor. Şekil, yavaşça solarak yok oluyor.

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Mark, “Biraz panikledim ve korktum, geri dönemeyeceğimi hissettim. Oldukça rahatsız ediciydi, sinirlerim boşaldı. Yer altında hiç bir radyo sinyali yok, telefonlar çalışmıyor ancak bir şey bana ‘Merhaba’ ve ‘Senin tarafından’ dedi. Hala bu olayın etkisindeyim. Bu, şimdiye kadar çekilmiş en net hayalet görüntüsü ve sesi” ifadelerini kullandı.

1943’te otomobil imalatı için inşa edilen tünellerde yıllardır esrarengiz sesler duyulduğu ve açıklanamayan olaylar yaşandığı belirtiliyor.

tunell
Drakelow tünelinin girişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s