Video paylaşım sitesi YouTube’da geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir klip, Güney kutbu yakınlarında piramit benzeri bir yapı olduğu tartışmasını doğurdu. Bazı uzmanlar, yapının buz katmanı içinden çıkıntı yapan dağ zirvesi ‘nunatak’ olduğunu belirtiyor.

Genellikle komplo teorisi videoları paylaşan ‘thirdphaseofmoon’ adlı kullanıcı, 10 Kasım’da yayınladığı klibinde, Güney kutbundaki bu piramit benzeri yapının gizemli bir uzaylı üssü olduğunu iddia etti. Hatta ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bu piramidi ziyaret ettiğini öne sürdü.

YouTube kullanıcısı, videodaki görüntülerin Google Earth’ten alındığını iddia etse de yorum yapan bazı kullanıcılar fotoğraflarda oynama yapıldığını ve sahte olduğunu savunarak tepki gösterdi.

UFO Araştırmaları yazarı Nigel Watson, Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada, “Bence doğal yollarla oluşmuş bir dağ zirvesi (nunatak) photoshop programında yapılan oynamalarla piramide benzetilmiş. Piramitler her zaman komplo teorisyenlerinin ilgi odağıdır, her zaman mistiklerdir” diyerek tartışmaya nokta koydu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s