Rolls-Royce’un ilk SUV modeli ‘Cullinan’ tanıtıldı (Video)

Lüks otomobil devlerinin SUV modellerine bir yenisi daha eklendi.

https://www.youtube.com/watch?v=DWQBafAV9Zk

İngiliz lüks otomobil devi Rolls-Royce, 114 yıllık tarihinde ürettiği ilk SUV (spor amaçlı taşıt) modeli Cullinan’ı bugün görücüye çıkardı.

İsmini şimdiye kadar keşfedilmiş en büyük elmastan alan araç, firmanın üç yıllık ‘Lüks Alüminyum Platform Mimarisi’ projesinin bir ürünü. 563 beygir gücündeki twin-turbocharged V12 motora sahip olan Cullinan, saatte 250 kilometre maksimum hıza ulaşabiliyor.

SUV pazarının genişlemesiyle Jaguar, Porsche, Maserati ve Alfa Romeo gibi lüks sedan araçlarıyla ünlü markalar, geçtiğimiz 10 yıl içerisinde birçok yeni SUV modeli piyasaya sürmüştü. Rolls-Royce da bu akıma kapılan son şirket oldu.

Rolls-Royce CEO’su Peter Schwarzenbauer, SUV tipi modellerde yeni ve lüks bir standart belirlediklerini, teknolojinin en ileri noktalarını zorladıklarını, müşterilerinin maceracı ve cürretkar ruhlarına hitap ettiklerini belirtti.

Rolls-Royce Cullinan, İngiltere’de 325 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. İşte Cullinan’dan ilk görseller:

fold-the-seats-down-and-eleinside-the-cullinan-borrowsopen-up-the-rear-coach-doorstyling-wise-the-cullinan-ithe-cullinan-is-equipped-withe-cullinan-is-loaded-withthe-cullinans-rear-end-desithe-rear-cabin-can-also-be-


(Bilimpro.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden ve yazarın adı belirtilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir