Kategoriler
Uzay

Mars yüzeyinde üç gizemli ‘kule’ (Video)

YouTube’da yayınlanan ilginç bir videoda Mars’ın üzerinde üç dev kule olduğu öne sürülüyor.

Popüler video paylaşım sitesi YouTube’da yayınlanan bir klipte Mars gezegeni üzerinde üç dev kule olduğu iddia edildi. Video, bir haftada 600 binden fazla kez izlendi.

Kızıl gezegene gönderilen uzay araçlarının çektiği yüksek çözünürlüklü yüzey fotoğrafları, zaman zaman NASA araştırmacıları ve uzmanların da yorum yaptığı haberlere konu oluyor. UFO meraklıları, dikkatle inceledikleri görüntülerde normal olmayan unsurlar ortaya çıkarabiliyor. İster akıllı bir medeniyet tarafından inşa edilmiş olsun, ister doğal yollarla oluşmuş olsun, fotoğraflara yansıyan son “keşif” hayli ilginç.

‘Mundodesconocido’ adlı bir YouTube kanalı, NASA’nın Mars Global Surveyor ile 2001 Mars Odyssey uzay araçlarının çektiği fotoğraflarda, düz bir çizgide sıralanmış olan yaklaşık beş kilometre yüksekliğinde üç dev kule olduğunu bildirdi. Videoya göre bu tesadüf olamaz, kuleler gelişmiş teknoloji belirtileri gösteriyor olabilir.

uyduu
Fotoğraf: NASA

Tech Times’ta yer alan habere göre, konuyla ilgili konuşan komplo teorileri uzmanı ve araştırmacı Scott C. Waring, “Mars’ta keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda bina ve yapı bulunuyor olabilir. Bu yapılar geçmişte bilinmeyen bir tür tarafından inşa edilmiş olabilir. Günümüzde insanoğlu bu yapıları kullanarak Mars’ta koloni kurabilir” yorumunu yaptı.

Görüntüleri izleyen NASA uzmanları ise, kule olduğu öne sürülen yapıların doğal yollarla oluşmuş kayalar olduğunu, yakından dikkatlice bakıldığında bunun fark edilebileceğini savunuyor. Uzmanlara göre, çoğu insan Mars fotoğraflarını incelerken hayal meyal, belli belirsiz bir nesnenin net ve kesin olarak algılanması illüzyonu olan ‘pareidolia’ fenomenini yaşıyor. Bulutlarda hayvan ya da değişik şekiller gördüğümüzü sanmamızı da bu fenomen kapsamında açıklayabiliriz.

Mars’tan yeni fotoğraflar geldikçe UFO meraklıları ve komplo teorisyenlerinin sıradışı keşifleri devam edecek.

“Mars yüzeyinde üç gizemli ‘kule’ (Video)” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir