Kategoriler
Teknoloji

Güney Kore’de dev savaş robotu geliştiriliyor (Video)

4 metre yüksekliğinde ve 1,5 ton ağırlığındaki robot yürürken yeri sarsıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Re6P7WP2N5w

Güney Koreli bilim insanları, 4 metre yüksekliğinde dev bir robot üzerinde çalışıyor. İçindeki pilotun kontrolünde olan robot, gelecekte askeri amaçlarla da kullanılabilecek.

Başkent Seul’deki Korea Future Technology şirketinin ürettiği METHOD-1 adlı robot, iki yıldır gizlice sürdürülen bir çalışmanın ürünü. İçinde oturan pilotun hareketlerini taklit ederek kumanda edilen 1,5 ton ağırlığındaki ürkütücü makina, yürürken yeri sarsabiliyor, hantal görünümüne rağmen hızlıca hareket edebiliyor.

Projenin danışmanlarından Vitaly Bulgarov, daha önce Robocop ve Transformers filmlerinde tasarımcı olarak çalışmış. METHOD-1 robotu hakkında konuşan Bulgarov, “Kurguyu gerçeğe dönüştürüyoruz. Henüz geliştirme ve test aşamasındayız. Bacakları karbon fiberden oluşacak. Mekanik / yazılım / donanım / elektrik mühendisliği açısından, yol boyunca birçok teknolojiyi geliştirilmesi adına oldukça iddialı bir proje. Farklı amaçlar için kullanılabilecek. Şu anda gizli bir çalışma yürütülüyor, daha fazlasını söyleyemem” ifadelerini kullandı.

https://www.youtube.com/watch?v=NCrBC_V92hY&t=1s

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.