Dünyanın en kolay kullanılabilen kişisel denizaltısı DeepFlight Dragon, su altı maceracılarına yönelik eşsiz bir araç. Mavi derinlikleri keşfetmek için otomobil sürebilecek kadar kabiliyet yetiyor.

DeepFlight Dragon kişisel denizaltısını geliştiren firmanın sahibi mühendis Graham Hawkes, aracı ABD’nin San Francisco kentinde üretiyor. 1,5 milyon dolar değerindeki denizaltı, dünyanın en lüks tatil köylerinde veya süperyatlarında, farklı deneyimleri yaşamak arzusundaki zengin müşterilere hitap ediyor.

DeepFlight Dragon, 5 metre boyunda, 1,9 metre genişliğinde ve 1,6 metre yüksekliğinde. ‘Carbon epoksi’den yapılan 1800 kilogramlık denizaltı 250 kilogram yükle 120 metreye dalabiliyor. İki yolcusu, lityum fosfat pillerden sağlanan elektrik enerjisiyle 5 saat su altında kalıp saatte 7 kilometre hızla ilerleyebiliyor. Üzerindeki F-16 uçakları benzeri pleksiglas kokpitten dışarısı izlenebiliyor. Yukarıdaki videoda firmanın sahibi Graham Hawkes’ın denizaltıyla balinaların sesini duyabildiği bir gezisi yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s