Uçmanın yeni yolu: Hoverbike (Video)

ABD’de geliştirilen tek kişilik uçabilen motosiklet, gelecekte ulaşım araçlarından birisi olacak.

ABD merkezli Hoversurf şirketi, dünyanın ilk hoverbike (uçan motosiklet) prototipini başarıyla test etti.

‘Aim High’ (hedeflerinizi yüksek tutun) sloganıyla ABD’de ve Rusya’da çalışmalarını sürdüren firma, 16 Şubat’ta Scorpion-3 (S-3) adlı hoverbike modelinin test görüntülerini yayınladı. San Francisco’daki bir depoda çekilen görüntüler kısa sürede 200 binden fazla kez izlendi. (Yukarıda)

Tek pilotun uçurabildiği araç, standart motosiklet ve pervaneli quad-copter tasarımlarının birleştirilmesiyle oluşturuldu. Pilot, havada bir motosikleti kullanıyormuş gibi manevra yapabiliyor. 120 kilogram ağırlığa kadar taşıyabilen Scorpion-3, saatte 50 kilometre hıza ulaşabiliyor. 11 metre yükselebilen araç, sadece 27 dakika havada kalabiliyor.

Şimdilik 150 bin dolarlık bir satış fiyatı olan S-3’ün geliştirilme süreci devam ediyor. Henüz emekleme aşamasında olduklarını belirten Hoversurf yetkilileri, daha uzun süre havada kalabilecek, süratli, güvenli ve daha yüksek irtifalara ulaşabilecek modeller üzerinde çalıştıklarını bildirdi.

Aşağıdaki videoda ise şirketin geçen yıl yayınladığı test görüntüleri yer alıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=6_uVCOcQ7xU


(Bilimpro.com haber içerikleri kaynak gösterilmeden ve yazarın adı belirtilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz)

“Uçmanın yeni yolu: Hoverbike (Video)” için bir yorum

  1. Geri bildirim: tabletkitabesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.